Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7
szukaj 
szukaj w   
Wyszukiwanie zaawansowane
 

Biuletyn Informacji Publicznej

RSS Informacja o kanałach RSS Wersja mobilna Wersja dla niepełnosprawnych
 

BIP - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7 > Menu Podmiotowe > Przedmiot działalności > Przedmiot działalności

Przedmiot działalności

  Drukuj
 

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przeznaczony jest dla uczniów przejawiających zaburzenia emocjonalne, takich, którzy nie potrafią funkcjonować w szkołach masowych, mają problemy rodzinne lub środowiskowe i wymagają wsparcia o charakterze socjoterapeutycznym. Do Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii wychowankowie przyjmowani są na podstawie orzeczenia poradni psychologiczno- pedagogicznej i wniosku rodziców/opiekunów prawnych.

Głównym zadaniem Ośrodka jest prowadzenie wszechstronnych działań wychowawczych, edukacyjnych, terapii psychologicznej i pedagogicznej, pracy z rodziną, których efektem będzie readaptacja społeczna podopiecznych oraz przygotowanie ich do samodzielnego funkcjonowania po opuszczeniu placówki w środowisku lokalnym.

Ośrodek zapewnia chłopcom odpowiednie warunki pobytu, nauki i kształtowania własnych potencjalnych zainteresowań. Pokazujemy wychowankom, że mimo wcześniejszych trudności, problemów domowych, ciągłych niepowodzeń, odrzucenia ze strony wielu osób i instytucji, mogą ułożyć sobie życie, założyć rodzinę, znaleźć pracę. Zamiast adresu do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej i punktu rejestracji bezrobotnych, nasza placówka daje im kapitał wiadomości, umiejętności i wiedzy, z którymi łatwiej będzie im rozpocząć nową drogę życia.


 
 
Wprowadził BZMW/ext.LSzczygiel 13-11-2012
Aktualizujący bzmw/ext.kminko 13-03-2018
Zatwierdzający bzmw/ext.kminko 01-06-2018
Publikujący Świeca Jakub (Gabinet Prezydenta (GP)) 01-06-2018
Liczba odwiedzin: 1703
Rejestr zmian